Výzkumný Ústav Železniční, a.s. (VUZ)

Novinky

Spolupráce Výzkumný Ústav Železniční, a.s. a čínského výrobce vlaků CRRC Zhuzhou

10.7.2019

V posledních týdnech se média opakovaně zajímají o zkoušky tzv. čínských vlaků na ZC Velim.

 

Odborníci VÚŽ provedli v průběhu prvního pololetí tohoto roku u čínského výrobce přípravné testy, jejichž absolvování bylo podmínkou přijetí jednotek k testování ve zkušební centru VÚŽ ve Velimi (ZC Velim). Výrobce jednotek, společnost CRRC Zhuzhou nyní připravuje transport jednotek z výrobního závodu do ZC Velim.

 

Přijetí jednotek výrobce CRRC do Zkušebního centra ve Velimi (ZC Velim) je předpokládáno dle harmonogramu v druhé polovině tohoto roku, s ohledem na složitost přepravy není konkrétní termín přijetí pevně stanoven.

 

Generální ředitel a předseda představenstva VÚŽ, a.s. Ing Martin Bělčík k tomu uvedl: „Konkrétní plán zkoušek je vždy předmětem obchodního vztahu mezi VUZ a zákazníkem a ze strany VUZ je v tomto směru vždy striktně dodržováno obchodní tajemství. Obchodnímu tajemství podléhají i průběžné výsledky zkoušek a jakékoliv případné dílčí výroky, či konečné závěry v předmětné věci.

 

Výzkumný ústav železniční, a.s.

Společnost VÚŽ, a.s., je autorizovanou osobou (AO - NoBo) která posuzuje, zda výrobky splňují požadavky technických specifikací interoperability (provozní a technická propojenost evropského železničního systému) a základní požadavky na konstrukční a provozní podmínky.

Více informací o rozsahu oprávnění a certifikaci VÚŽ, a.s. jako autorizované / notifikované osoby naleznete na níže uvedených odkazech:

http://www.cdvuz.cz/autorizovana--notifikovana-osoba/a/

http://www.cdvuz.cz/data/clanek_zeleznicar_072019.pdf

(c) 2015 - Výzkumný Ústav Železniční, a.s., se sídlem Praha 4, Braník, Novodvorská 1698, PSČ 142 01, IČ 27257258,
zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 10025 - Kontaktujte nás | Reference | Kariéra
Optimalizováno pro
rozlišení 1024x768
prohlížeče IE7, IE8, FF3, Opera 10.6, Chrome 8.0