zdopravy.cz: Na okruhu VUZ v Cerhenicích začaly testy push-pull souprav pro Moravskoslezský kraj

ČD soupravy objednaly pro trať z Ostravy do Frenštátu pod Radhoštěm, zakázka má hodnotu jedné miliardy korun. 

Na zkušebním okruhu Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ) v Cerhenicích u Velimi začaly testy nových push-pull souprav, které vyrábí Škoda Transportation pro provoz v Moravskoslezském kraji. Oznámily to České dráhy na twitteru.

„Ve VUZ začaly testy prvních nových patrových vlaků push-pull. Jde o první vlaky v ČR, které budou složené z jednoho řídícího a dvou vložených vozů s kapacitou až 356 míst,“ sdělily České dráhy, které se Škodou uzavřely v roce 2019 smlouvu na pět vlaků. První hotový vlak zamířil už začátkem března z ostravské továrny Škoda Vagonka na zkoušky softwaru do Plzně.

Před dokončením je celá série, všechny soupravy by měly být dodány letos a zahájit zkušební provoz. Sestavu tří vozů (včetně jednoho řídicího) v provozu doplní lokomotiva řady 750.7 (brejlovec).

Jde o třívozové soupravy, které budou mimo jiné vybaveny klimatizací, wifi, zásuvkami, držáky na lyže a bezbariérovým vstupem. České dráhy soupravy objednaly pro trať z Ostravy do Frenštátu pod Radhoštěm, zakázka má hodnotu jedné miliardy korun. Kapacita soupravy bude 356 míst k sezení. Do budoucna se počítá s elektrifikací tratě a využitím elektrických lokomotiv. Push-pully pro Moravskoslezský kraj vycházejí z koncepce vlaků, které Škoda vyrobila pro Deutsche Bahn.

zdroj: zdopravy.cz

4/14/2021

Výzkumný Ústav Železniční, a. s. (VUZ)
Novodvorská 1698/138b, Praha 4
phone: +420 241 493 135
VAT CZ27257258
Registered in the Commercial Register maintained by the Municipal Court in Prague, Section B, File 10025
Zkušební centrum VUZ Velim
281 02 Cerhenice
© COPYRIGHT 2022 All rights reserved.
VUZ Slovakia, s. r. o.
Seberíniho 1
821 03 Bratislava – Ružinov
Slovakia