Tisková zpráva: Výzkumný Ústav Železniční podpoří stavbu dětského hřiště v železničním muzeu v Lužné u Rakovníka

Společnost VUZ podpoří stavbu nového dětského hřiště v železničním muzeu v Lužné u Rakovníka. Šek na 1,5 milionu korun dnes symbolicky předal předseda představenstva a generální ředitel VUZ Martin Bělčík.

„Základním principem naší firemní filantropie je podporovat vzdělání a rozvoj dětí, neboť jsme přesvědčeni, že právě děti naplňují naši misi ‚autorizovat budoucnost‘,“ říká Martin Bělčík, předseda představenstva a generální ředitel VUZ a pokračuje: „Projekt výstavby nového hřiště nás zaujal myšlenkou rozšíření edukačního charakteru expozic muzea pro nejmenší a současně možností vytvořit ‚malý‘ obraz VUZ. Věřím, že moderní a bezpečný herní koutek atraktivitu areálu Centra historických vozidel v Lužné u Rakovníka pro rodiny s dětmi ještě zvýší.“

Železniční muzeum ČD v Lužné u Rakovníka patří mezi největší železniční muzea v Česku. Návštěvníci v něm mohou obdivovat desítky lokomotiv a vozů, ale také další železniční techniku. Řada historických vozidel je navíc provozuschopná a lidé je mohou obdivovat při nostalgických jízdách po celé republice. Muzeum je otevřeno od dubna do října.  

„Jeho branami každoročně projde téměř 40 tisíc návštěvníků a velká část z nich jsou právě děti. Po nedávné rozsáhlé opravě točny v olomoucké remíze a právě realizovaném prodloužení úzkorozchodné dráhy v areálu v Lužné je stavba nového herního koutku další významnou investicí. Výzkumnému Ústavu Železničnímu jsme vděční za jeho velkorysou podporu, bez které bychom jako osobní železniční dopravce obtížně hledali prostředky na další rozvoj. Těšíme se na shledanou příští rok na jaře, kdy výsledek této společné investice představíme,“ dodává člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD Jiří Ješeta, který dnes šek v muzeu převzal.

 

Výzkumný Ústav Železniční, a.s. – evropský lídr v železničním zkušebnictví a certifikaci


Výzkumný Ústav Železniční, a.s., (VUZ) je společností specializovanou na poskytování odborných služeb a komplexních řešení v oblasti posuzování, certifikace a zkušebnictví železničních vozidel, železničních systémů a drážní dopravy.


Našimi zákazníky jsou výrobci kolejových vozidel a komponentů pro železniční systémy a drážní dopravu, vlastníci železniční infrastruktury, provozovatelé dráhy i drážní dopravy, státní orgány a instituce, a to jak v tuzemsku, tak v zahraničí.

 

V Praze, 12. 5. 2023

Kontakt:

Mgr. Radka Pretlová, Marketing a komunikace, pretlovar@cdvuz.cz,  +420 702 235 463

5/12/2023

Výzkumný Ústav Železniční, a. s. (VUZ)
Novodvorská 1698/138b, Praha 4
phone: +420 241 493 135
VAT CZ27257258
Registered in the Commercial Register maintained by the Municipal Court in Prague, Section B, File 10025
Zkušební centrum VUZ Velim
281 02 Cerhenice
© COPYRIGHT 2023 All rights reserved.
VUZ Slovakia, s. r. o.
Seberíniho 1
821 03 Bratislava – Ružinov
Slovakia