Spolupráce Výzkumný Ústav Železniční, a.s. a čínského výrobce vlaků CRRC Zhuzhou

V posledních týdnech se média opakovaně zajímají o zkoušky tzv. čínských vlaků na ZC Velim.

 

Odborníci VÚŽ provedli v průběhu prvního pololetí tohoto roku u čínského výrobce přípravné testy, jejichž absolvování bylo podmínkou přijetí jednotek k testování ve zkušební centru VÚŽ ve Velimi (ZC Velim). Výrobce jednotek, společnost CRRC Zhuzhou nyní připravuje transport jednotek z výrobního závodu do ZC Velim.

 

Přijetí jednotek výrobce CRRC do Zkušebního centra ve Velimi (ZC Velim) je předpokládáno dle harmonogramu v druhé polovině tohoto roku, s ohledem na složitost přepravy není konkrétní termín přijetí pevně stanoven.

 

Generální ředitel a předseda představenstva VÚŽ, a.s. Ing Martin Bělčík k tomu uvedl: „Konkrétní plán zkoušek je vždy předmětem obchodního vztahu mezi VUZ a zákazníkem a ze strany VUZ je v tomto směru vždy striktně dodržováno obchodní tajemství. Obchodnímu tajemství podléhají i průběžné výsledky zkoušek a jakékoliv případné dílčí výroky, či konečné závěry v předmětné věci.

 

Výzkumný ústav železniční, a.s.

Společnost VÚŽ, a.s., je autorizovanou osobou (AO - NoBo) která posuzuje, zda výrobky splňují požadavky technických specifikací interoperability (provozní a technická propojenost evropského železničního systému) a základní požadavky na konstrukční a provozní podmínky.

7/10/2019

Výzkumný Ústav Železniční, a. s. (VUZ)
Novodvorská 1698/138b, Praha 4
phone: +420 241 493 135
Zkušební centrum VUZ Velim
281 02 Cerhenice
© COPYRIGHT 2021
Výzkumný Ústav Železniční, a.s.
VAT CZ27257258
Registered in the Commercial Register maintained by the Municipal Court in Prague, Section B, File 10025
All rights reserved